آن شب «هلی بری» در اسکار سال ۲۰۰۲ خرامان خرامان روی سن رفت تا جایزه‌اش را بگیرد. دامن سرخ رنگ شرابی دنباله‌دار پر چین پشتش و دامن اندام‌نما جلویش و بالاتنه تور ارگانزای که با مهارت سنگ‌دوزی شده‌، هنر دست طراحش را به نمایش گذاشته بود و توانست چشم‌ها را  میخکوب کند. «هلی بری» با موهای بسیار کوتاه و آرایشی معمولی روی سن رفت. انگار می‌خواست همه‌ چشم‌ها روی لباسش خیره شوند.

آن شب نقطه‌ی عطفی برای «الی صعب» بود. آن شب این طراح،  مشکل لاینحل  بسیاری از سلبریتی‌ها، شاهزادگان و ثروتمندان را در زمینه «حالا چی بپوشم؟» را حل کرد. در حقیقت آن شب او طراح لباس لبنانی، برنده‌ی اصلی اسکار بود.

الی صعب


کنتس استفانی (دوشس لوکزامبرگ) و دوک بزرگ ارثی هم در سال ۲۰۱۲ باهم عروسی کردند و استفانی لباس عروسش را از «الی صعب» پوشید‌.

پادشاه لباس شب

«الی صعب» ۵۹ سال پیش در حاشیه جنوبی بیروت در خانواده‌ی مسیحی به دنیا آمد. پسر بزرگ خانواده، خیاطی را به صورت خود آموخته در کودکی فرا گرفت و در هشت سالگی توجه‌اش به دنیای مد جلب شده بود. او از کاغذ روزنامه برای برش الگو استفاده می‌کرد و همیشه در کمد لباس‌های مادرش به دنبال پارچه‌های اضافه برای دوخت و دوز بود. او خواهر کوچک‌ترش را مدل خود کرده بود و زمانی که یک لباس زیبای سفید و آبی را برای او به روش مولاژ بدون آن که آموزشی دیده باشد دوخت اعضای خانواده‌اش را شگفت زده کرد.

الی-صعب

الی صعب

«الی صعب» هنرمند شرقی‌تبار، هنرش را با هنر غرب تلفیق کرد. زرق و برق لباس شرقی را بر استایل قانونمند لباس غربی نشاند و چشم‌ها را خیره‌ی خود ساخت. هدفش را بر تولید لباس مجلسی معطوف کرد. لباس عروس را نشانه گرفت و هنرش را در مجالس عروسی یعنی همان جایی که چشم‌ها به یک فرد خاص معطوف است را نشانه گرفت و پیشرفت کرد. تمرکز «الی صعب» بر روی لباس‌های دست دوز و رده‌بالا دلیلی بر عضویت او در اتاق صنفی پاریس شد.

طراح عرب  سلیقه‌ی افراد مهمی چون شاهزاده موناکو و ملکه اردن را ربود. او برای ملکه اردن، لباسی را با الماس و زمرد های فراوان تزئین شده دوخت که به قیمت ۲/۴ میلیون دلار به فروش رفت. از این برند در دنیای مد زیاد گفته می‌شود. او را پادشاه  لباس عروس و شب می‌دانند.

پیشرفت در خط تولید برند الی صعب

در سال ۲۰۱۲ اولین عطر «الی صعب» با نام «Le Parfum» عرضه و در ۱۵ کشور مختلف به پر‌فروش‌ترین عطر تبدیل شد. عطری با نت دلخواه و خاص. این عطر با نت‌های شکوفه پرتقال آغاز و در نت‌های میانی به رایحه یاس می‌رسد. شاید بتوان به نت عسل در پایه هم اشاره کرد.

عطر-الی-صعب

در سال ۲۰۲۱ برای تولید لوازم آرایشی با برند لورئال پاریس برای تولید ریمیل، رژلب، برق لب و پالت سایه قرارداد بست.

برند الی صعب از  پاییز ۲۰۲۳_۲۰۲۲  لباس‌های مردانه را به خط تولید اضافه کرد.

طراحی‌های اوت‌کوتور این برند محبوبیت زیادی دارد. افرادی مثل کیت میدلتون، بانوی اول فرانسه، ولیعهد سوئد، شاهزاده مادلین سوئد، آنجلینا جولی، جنیفر لوپز، لیدی گاگا و … از «الی صعب» لباس پوشیده‌اند. این برند یکی از پر آوازه‌های دنیای مد است.

کیت-میدلتون


«کیت میدلتون» در سال ۲۰۱۹ برای مسابقات رویال اسکات از الی صعب لباس پوشید‌ تا پای الی صعب به خانواده‌ی سلطنتی باز شود

به اشتراک گذاری

دسته‌بندی: برند, لباسبرچسب‌ها: , , , بازدیدها: 662
تاریخ انتشار:13 مهر, 1402

دیدگاه خود را بنویسید

20 + 1 =