هیچ‌یک تابستان را جدی می‌گیرد حتی اگر سفری در کار نباشد. اما اگر قرار است سفر بروید و در تکاپوی خرید هستید، این یادداشت برای شما مفید خواهد بود. هر سفری از خانه شروع می‌شود. با بستن چمدان. بیایید دریابیم که چگونه راحت‌ترین و بادوام‌ترین را انتخاب کنیم.

مواد

چمدان‌ها به طور عمده به پارچه و پلاستیک تقسیم می‌شود. برندهای لوکس مدل‌های چرمی را نیز ارائه می‌کند و همچنین می‌توانید چمدان‌های آلومینیومی پیدا کنید. اما هر دوی این گزینه‌ها بسیار سنگین است.
چمدان‌های پارچه‌ای کمی سبک‌تر از چمدان‌های پلاستیکیست، اما تمیز کردن آن‌ها از خاک و خیس شدن در باران دشوارتر است. مهم است که به تراکم پارچه نگاه کنید (حداقل ۵۰۰ دنیر توصیه می‌شود). دوام چمدان به آن بستگی دارد.

دنیر واحد اندازه‌گیر نمره نخ است.

محبوب‌ترین چمدان‌ها پلاستیکی است. شکل خود را حفظ می‌کند، با چاقو نمی‌توان آن‌ها را برش داد و برای حمل اقلام شکننده قابل اعتمادتر است. با این حال، پلاستیک نیز متفاوت است. ABS ارزان‌ترین گزینه است، پلی پروپیلن سفت و سخت و بادوام در بخش میانی اصلی است، و یک چمدان ساخته شده از پلی کربنات کمی بیشتر هزینه خواهد داشت اما سبک وزن و در برابر آسیب مقاوم‌تر است. گران‌ترین چمدان‌های پلاستیکی از مواد Curv ساخته شده‌اند که به دلیل بافت چند لایه نخ‌های پلی پروپیلن بادوام است.

چرخ‌ها

بهتر است مدل‌های چهار چرخ با قابلیت را انتخاب کنید.
تعویض چرخ در صورت خرابی برخی از چمدان‌ها ممکن است یک جفت چرخ بزرگ‌تر از دیگری داشته باشد. حمل و نقل آن‌ها بر روی سطوح ناهموار آسان‌تر است.

ایمنی

بهتر است یک قفل ترکیبی را ترجیح دهید، که در کنار آن سوراخی برای کلید TSA وجود دارد (افسران امنیتی فرودگاه به آن نیاز دارند). برخی از چمدان‌ها دارای یک ردیاب GPS یا پورت USB داخلیست. با این حال، به یاد داشته باشید که یک باتری خارجی را نمی.توان همیشه در چمدان حمل کرد، بنابراین اگر قابل جابه‌جایی باشد بهتر است.

قبل از خرید بررسی کنید

در انتخاب چمدان به کیفیت بست‌های بین دو قسمت آن توجه کنید. می‌توانید چمدان پلاستیکی را فشار دهید. باید شکل اصلی خود را بگیرد. سپس زیپ‌ها را بررسی کنید: آیا خوب دوخته شده‌اند، چگونه باز می‌شود و زبانه‌های کشش محکم هستند یا خیر. ببینید آیا دسته جمع شونده به خوبی کار می‌کند. و در نهایت، تصور کنید که در حال حاضر با این چمدان به سفر می‌روید. اگر همه چیز را دوست دارید، می‌توانید آن را ببرید.

به اشتراک گذاری

دسته‌بندی: آکسسوریبرچسب‌ها: , , بازدیدها: 6945
تاریخ انتشار:13 تیر, 1403

دیدگاه خود را بنویسید

سیزده + شانزده =