برای قرن‌ها، مد از آشپزی الهام گرفته شده است. به‌عنوان مثال دوران روکوکو را در نظر بگیرید، زمانی که لباس‌ها با قلاب‌ها و پاپیون‌ها تزئین می‌شدند که یادآور کیک‌های عروسی باشکوه بود. رنگ‌ها و شکل‌های دسر اغلب به منبع ایده‌هایی برای طراحان تبدیل می‌شد: سایه‌های پاستلی از کرم‌ها و لعاب‌ها به ابریشم و ساتن مهاجرت کردند و عناصر تزئینی محصولات پخته شده در جواهرات و لوازم جانبی منعکس شد. انعکاس تأثیرات خوراکی را می‌توان در مد مدرن نیز مشاهده کرد: رنگ‌های روشن و آبدار میوه‌ها، بافت‌ها و اشکال غذاهای عجیب و غریب الهام‌بخش خلق تصاویر منحصر به‌فرد است.

کیف-باگت
غذا و مد دو حوزه‌ای است که با احساسات و عواطف انسانی بازی می‌کند. آن‌ها شگفت‌زده، لذت می‌برند و لذت زیبایی شناختی می‌دهند. طراحان اغلب با سرآشپزهای معروف همکاری می‌کنند، مجموعه‌های کپسولی یا نمایش‌های مضمون ایجاد می‌کنند، جایی که هر لباس مانند یک اثر هنری آشپزی است. این همکاری‌ها ارتباط قوی بین غذا و سبک را نشان می‌دهد.

کیف-باگت-فرانسوی
آیا تلفیق مد و غذا را دوست دارید؟ پس با قسمت اول مد‌ و باگت همراه شوید.

غذا-و-مد
باگت

اگر کسی فقط یک‌بار به فرانسه سفر کرده باشد. فقط یک‌بار! می‌فهمد که باگت برای سنت فرانسوی‌ها، یک نان عادی یا وعده غذایی نیست. باگت نماد زندگی فرانسوی‌هاست. روی میز، در مترو، خیابان، بین عاشق‌ها باگت جایی دارد. باید باور کرد که باکت به شکل یک نماد در فرهنگ فرانسه ریشه کرده. در نوامبر ۲۰۱۸ وزارت فرهنگ فرانسه آن را در فهرست میراث فرهنگی ناملموس ملی گنجاند و سپس در سال ۲۰۲۲ که یونسکو نیز آن را اضافه کرد، به طور رسمی به رسمیت شناخته شد. به فهرست میراث فرهنگی ناملموس خود. به همین دلیل، تعجب‌آور نیست که این عنصر اساسی زندگی روزمره مردم فرانسه در حال تفسیر مجدد باشد. آشپزی و مد، دو ستون نمادین فرهنگ فرانسه. پس چرا آن‌ها را به طور هماهنگ ترکیب نکنیم؟ در سال ۱۹۹۷، سیلویا ونتورینی، نوه بنیانگذاران خانه مد فندی، آدل و ادواردو فندی، کیف معروف باگت را ساخت. به یاد داشته باشید که شکل کیف فندی ربطی به نان ندارد، بلکه الهام گرفته شده از نحوه حمل باگت‌های تازه پخته شده توسط زنان فرانسوی در زیر بغل است، ظاهری بی‌دردسر و در عین حال شیک. بنابراین ونتورینی کیسه‌ای طراحی کرد که قابلیت حمل یک قرص نان را دارد و شکل و اندازه آن را تکرار می‌کند. چه کسی فکرش را می‌کرد که طرحی با الهام از یک نان فرانسوی، مزون ایتالیایی را به چنین موفقیت بزرگی برساند؟ درست همانطور که بیست و پنج سال پیش فندی (Fendi) باگت را به یک کد سبک کلیدی برای برند خود تبدیل کرد، در زمان‌های اخیر چندین برند برای لوازم جانبی خود از نان فرانسوی الهام گرفته‌اند، این بار به شیوه‌ای واقعی‌تر.

به اشتراک گذاری

دسته‌بندی: استایل, خوردنی‌هابرچسب‌ها: , , , بازدیدها: 7975
تاریخ انتشار:30 خرداد, 1403

دیدگاه خود را بنویسید

شش − سه =