باید دیگر به نمایش خانگی دلخوش باشیم. سریال‌ها و شوهایی که بلد شده‌، سرگرم کننده باشد. فیلم‌نت در این بین موفقیت نسبی بیشتری دارد. دفترچه یادداشت، افعی تهران و حالا هم در انتهای شب. سریال جدید فیلم‌نت نه تنها به خاطر بازیگر محبوبش «پارسا پیروزفر» یا کارگردانی خوب آیدا پناهنده بلکه به خاطر نشان دادن یک زندگی معمولی با مشکلات معمولی تحسین‌برانگیز است. همین‌که سعی نشده اتفاقی آن‌چنانی را روایت کند و دست روی زندگی عادی گذاشته شده قابل دیدن است. بله! زندگی معمولی. زن و شوهرهایی که بعد از فرزندآوری یا چند سال ازدواج دیگر خلوتی ندارند که بخواهند خاطره‌ای بسازند. مهارتی که به ما نه در کتاب یاد می‌دهند نه در مدرسه. نه مادرها و پدرهایمان دلشان می‌خواهد با فرزندانشان حرف بزنند و نه فرزندان شجاعتش را دارند و همه با هم به این چرخه معیوب «شرم و ادب» می‌گوییم. مخاطبی به صفحه هیچ‌یک پیام داده بود که: «با دیدن سریال در انتهای شب فهمیدم برای همسرم مادری می‌کنم».
بله! این واقعیت ماست. ما خواسته‌های علمی نشده‌ای در ملحفه خجالت می‌کشیم و با همان‌ها وارد زندگی می‌شویم. همین شرم و‌ خجالت است که حدس و گمان می‌شو‌د و جگرمان را در می‌آورد. دعوا می‌شود و فاصله می‌اندازد.
ما برای ساده‌ترین کلمه‌ها در رابطه محکوم‌ می‌شویم. از جامعه‌ای که در آن مرد گریه نمی‌کند و زن بلند نمی‌خندد توقع دیگری هم نیست. بخت با ما یار باشد دنیا دیده باشیم یا یار دنیا گشته‌ و بلد. وگرنه نسخه‌های عاطفی اطرافیان شکست‌خورده و هواداران در انتظارمانده، روزی زندگیمان خواهد شد.
«در انتهای شب» بسیار بیشتر از یک سریال است. تراپی رایگانی برای سرخوردگی‌ها و حرف نزدن‌ها. سریالی که شجاعت به‌خرج داده و از خلوت و تخت خواب حرف زده. آن هم برای مخاطبی که به یک سری المانم مثل حوله و حمام، مبل تک‌نفره و.. عادت کرده تا حرف سریال را کدگشایی کند. به‌نظر می‌رسد قرار است کمی با مخاطب شفاف‌تر حرف زده شود. کمی خودمانی‌تر،‌ معمولی‌تر و زندگی‌تر…
«در انتهای شب» نام یک سریال به کارگردانی آیدا پناهنده است که در سال ۱۴۰۳ از پلتفرم فیلم‌نت، پخش می‌شود. این مجموعه به‌صورت یک مینی‌سریال ۹ قسمتی تهیه شده.
پارسا پیروزفر، هدی زین العابدین، رضا بهبودی، احترام برومند، علیرضا داوونژاد، پدرام شریفی، سیامک صفری، نسرین نصرتی، کاظم هژیرآزاد و رایان سرلک بازیگران این سریال هستند.

به اشتراک گذاری

دسته‌بندی: سینمابرچسب‌ها: , , بازدیدها: 6693
تاریخ انتشار:30 خرداد, 1403

دیدگاه خود را بنویسید

یک × 2 =