اوقات خود را با یک جای پارک ساده تلخ نکنید

وقتی به دنبال جایی برای پارک کردن ماشین خود هستید، مسابقه ای در کار نیست، پس می توانید ملاحظه سایر خودروها و را هم بکنید. اگر کسی ماشینش را در جای پارکی که شما زیر نظر داشتید، پارک کند، در نهایت شما ناچارید جایی دور تر از در ورودی، ماشینتان را پارک کنید .

تحت هیچ شرایطی ماشینتان را در محل پارک توان یابان و محل پارک وسایل نقلیه اضطراری پارک نکنید. برای وقوع هر اتفاق ناخوشایندی فقط یک فرصت کافی است. چندین قدم بیشتر راه بروید و این پایان جهان نیست. اوقات خود را تلخ نکنید.

افرادی را که با کیسه های خرید و دستان پر به سمت ماشینشان می روند، دنبال نکنید. ممکن است آن ها قصد رفتن نداشته باشند و فقط برای گذاشتن کیسه های خرید خود در داخل ماشین به پارکینگ آمده باشند.

برای اعلام حضور در پارکینگ هرگز بوق نزنید؛ این صدای ناخوشایند در آن فضا آزاردهنده‌تر به گوش می رسد. کوچک ترین ماشین را هم که داشته باشید ،آن قدر بزرگ هست که دیده شود.

احترام به شهروندان و رعایت حقوق دیگران

هنگام ورود به مرکز خرید، اگر کسی در حال ورود یا خروج بود، می توانید در را برایش نگه دارید. این نشان دهنده ظرافت شما در رفتار با انسان هاست. حتی اگر «متشکرم » نشنوید.

هنگام راه رفتن در مرکز خرید، با سرعت ثابتی گام بردارید. توقف ناگهانی شما می‌تواند باعث برخورد با دیگران شود .

هرگز مقابل در ورودی فروشگاهی توقف نکنید و به یاد داشته باشید سهم تمام حاضران در آن مرکز خرید از دیدن تمامی ویترین ها به یک اندازه است.

مراقب استفاده ار تلفن همراهتان باشید

صحبت کردن شما با تلفن همراه ،آن هم با صدای بلند و طولانی، نه فقط همراهانتان، بلکه اطرافیانی را که در کنار شما در آن محدوده حضور دارند را آزار می‌دهد. ارسال پیام در حال راه رفتن نیز از آن کارهایی است که هم می‌تواند موجب برخورد با دیگران شود و هم روی وجهه آداب دان شما تاثیر منفی بگذارد .

مرکز-خرید-تیراژه

در مراکز تجاری هرگز نام افراد را فریاد نزنید

تن صدای خود را تنظیم کنید .به خاطر فضای موجود صدای شما به حالت اکو شنیده می‌شود. پس بسیار ناشایست است که در چنین مکان‌هایی نام افراد را فریاد بزنید. اگر به تلفن همراه هم دسترسی ندارید، از مسئولان حاضر در مرکز بخواهید تا نام همراهتان را در بلندگو های مجموعه پیج کنند.

به پیام های هشدار بر سر در مراکز تجاری توجه کنید

به پیام هایی که عموماً با تابلوهای هشداردهنده مشخص شده‌اند و ای بسا که از فروشگاهی به فروشگاه دیگر متفاوت باشند، توجه کنید. این پیام ها ممکن است شما را از آوردن خوراکی به فروشگاه منع کند، یا از پرو کردن سه لباس به صورت هم زمان ،در هر صورت اهمیت به این پیام ها نشان از دانش شما در آداب اجتماعی دارد.

برای وقت فروشندگان و کارکنان باید ارزش قائل شد

فروشندگان و کارکنان تمام فروشگاه‌ها حضور دارند تا شما را برای خریدی آسان و لذت بخش همراهی و راهنمایی کنند، ولی تردید شما درباره خریدتان یا جزئیات مربوط به چرایی و چگونگی انتخاب جنس مورد نظر به صورت مطلق به آن ها ارتباطی ندارد . خوب است فراموش نکنیم که زمان گردش و خرید کردن مادر واقع جزو ساعات کاری آن ها محسوب می‌شود.

مراقب کودک دلبندتان و رفتارش در مراکز تجاری باشید

شاید مراکز خرید مکان خوبی برای تفریح کودکان در کنار مادر و پدرشان باشد، اما به این شرط که چگونگی رفتار در این محیط را آموزش دیده باشند و از همه مهم تر مادر و پدر قدرت کافی برای کنترل شیطنت‌های فرزندشان را داشته باشند. فرزندان تمام دنیا برای والدینشان عزیز هستند، ولی رفتار آزاردهنده هیچ کودکی قابل تحمل برای دیگران نیست .

*در پایان هم چه قدر خوب است که اگر زیاد خرید کرده اید و در صف صندوق ایستاده اید، بد نیست نگاهی به پشت سرتان بیندازید تا اگر شخصی با یک یا دو جنس  منتظراست، نوبت خود را به او بدهید.

به اشتراک گذاری

دسته‌بندی: آداب معاشرتبرچسب‌ها: , بازدیدها: 901
تاریخ انتشار:8 آذر, 1401

دیدگاه خود را بنویسید

دو + 7 =