ابوظبی بعنوان پایتخت امارات متحده عربی، مشرف به خلیج فارس است؛ و با بسیاری از آسمان خراش های پر زرق و برق، مناظر خیره کننده ای از بهترین رستوران های خود شناخته می‌شود. این شهر دارای رستوران‌های متعدد برای غذاخوری است، که بسیار مجلل و پر زرق و برق است، ضمناً اکثر ساکنان این شهر ثروتمند هستند. ابوظبی از تاریخ اول نوامبر تا 15 دسامبر 2022  میزبان یک جشنواره غذای سالانه به مد شش هفته بود. در این جشنواره با غذاهای اماراتی، غذاهای ایرانی و بین المللی جشن می گیرند. راهنمای میشلین 42 رستوران شهر را فهرست می‌کند که سه رستوران آن نشان ستاره میشلین را دارند.

این سه رستوران دارای ستاره میشلین، عبارتند از:

  • Talea
  • Hakkasan
  • Sushi Bar

Talea اثر آنتونیو گویدا

رستوران-ستاره-دار-میشلن.talea

غذاهای سنتی ایتالیایی را به سبک «Cucina di Famiglia» در آنتونیو گویدا تالیا میل کنید. این سرآشپز قبل از اینکه ظرافت اروپایی خود را به خاورمیانه بیاورد نام خود را در میلان  بعنوان رئیس یک رستوران دو ستاره میشلین در میلان بر سر زبان ها انداخت. او اخیراً این مکان را در کاخ امارات افتتاح کرده است که برای 14 نفر در بار، 52 صندلی در اتاق ناهار خوری سرپوشیده، یک اتاق غذاخوری خصوصی 18 نفره و یک تراس زیبا در فضای باز مشرف به خلیج فارس که برای 56 غذاخوری پذیرایی می کند، افتتاح کرده است. با ستون‌های سر به فلک کشیده، طاق‌نماهای طرح اسلامی و آثار هنری که صحنه‌هایی از زندگی در ایتالیا را به تصویر می‌کشند، مکانی باشکوه با حسی تازه است.

هاکاسن

رستوران-هاکاسان-ستاره-دار-میشلن

درست در گوشه ای از Talea، هاکاسان (Hakkasan) 4800متر مربع از کاخ امارات را قرار دارد. این برند رستوران شاخص خود را در لندن دارد، اما دیزاین آن از نقوش اسلامی استفاده می‌کند و در عین حال بر روی برند باقی می‌ماند. پانل‌های چوبی مشبک تیره و دیوارهای آبی با نور پس‌زمینه داخل رستوران‌ را فراگرفته است، در حالی که در بیرون آن، روی یک تراس بزرگ از پس‌زمینه محوطه کاخ لذت می‌برد. به علاوه اتاق‌های غذاخوری خصوصی و یک ورودی خصوصی برای افراد VIP وجود دارد.

99 سوشی بار آخرین رستوران ستاره دار میشلین

سوشی-بار-در-ابوظبی-رستوران-میشلن

از بین رستوران های خواهر خود در سراسر اسپانیا، 99 سوشی بار در ابوظبی تنها رستورانی است که دارای ستاره میشلین است. غذاهای تند ژاپنی را در محیطی شیک در کنار ساحل جزیره گالریا آل ماریا در خلیج فارس سرو می کند. در طول روز برای یک منوی چند منظوره و تجربه خوب در داخل یک دیوار زنده و پنجره‌های تصویری عظیم از دریاچه به آنجا بروید. یا زمان شب وقتی که رستوران نور کمی دارد، به غیر از درخشش نورهای قرمز رنگ و یک نوار کهربایی مانند زیر نور احساس عجیبی به شما می‌بخشد. غذای اینجا شامل سوشی های کلاسیک به همراه دستور العمل های ویژه است، البته فراموش نکنید که حتماً از کیک پنیر این رستوران استفاده کنید.

رستوران-دارای-ستاره-میشلن-ابوظبی

به اشتراک گذاری

تاریخ انتشار:7 اسفند, 1401

دیدگاه خود را بنویسید

5 × 3 =