برند سرشناس و محبوب شوپارد مجموعه زیبا و اسپرت ساعت عقاب آلپ Alpine Eagle را با قطر 41 میلی‌متری در دو مدل با صفحه‌ای آراسته به رنگ اصلی «سبز کاجی» ارائه می‌کند. این رنگ سبز جدید در زمینه صفحه این مدل در حمایت از طبیعت و تنوع زیستی کوه‌های آلپ به کار رفته است. نام این اثر که به کلکسیون برند محبوب شوپارد ملحق شده؛ ALPINE EAGLE CHOPARD است.

این نسخه‌ از ساعت‌ها دارای فولادی بسیار مقاوم و در عین حال درخشان به صورت انحصاری با Lucent A223 Chopard یا طلای رزگلد 18 عیار در دسترس قرار دارد. این ساعت مطابق با ریتم حرکت Chopard 01.01-C است که زمان‌بندی با دقت بالای آن توسط Chronometer تأیید می‌شود. با توجه به تعهد برند شوپارد برای حفظ طبیعت محیط زیستی آلپ، بخشی از درآمد حاصل از فروش این مدل‌ها به بنیاد «عقاب آلپ» اهدا می‌شود.

صفحه سبز و در عین حال خوانای ساعت عقاب آلپ شوپارد

رنگ جدیدی روی صفحه ساعت‌های مجموعه عقاب آلپاین قرار گرفته است. مانند آبی، خاکستری برنینا یا مشکی مطلق، «سبز کاج» نیز از پالت رنگ‌های طبیعی الهام گرفته شده است. این رنگ سبز مانند زمانی که در روزهای تابستان، برف های ذوب شده جای خود را به پوشش گیاهی عمیق مایل به سبز خاکستری می‌دهد، جنگل‌هایی را تداعی می‌کند که روی کوه‌ها فرش شده‌اند.

ALPINE-EAGLE-CHOPARD

در این صفحه بافت‌هایی وجود دارد که از الگوی تابشی بر چشم عقاب الهام گرفته شده و تداعی کننده چشم عقاب است. عقربه‌های ساعت، دقیقه و ثانیه شمار با روکش رودیوم یا طلایی طراحی شده که کنتراست ظریف و خوانایی ارائه می‌دهد. بر روی یک دیسک سبز بین اعداد 4 و 5 تاریخ به وضوح نشان داده می‌شود.

نسخه دوم این ساعت به رنگ طلای رزگلد 18 عیار موجود است؛ طلای مرغوبی که برای تولید ساعت‌های Alpine Eagle استفاده می‌شود.

ساعت-عقاب-آلپ-شوپارد

مجموعه عقاب آلپ

مجموعه Alpine Eagle که توسط سه نسل از مردان خانواده Scheufele ابداع شده، تفسیری مدرن از سنت موریتز است؛ اولین ساعتی که توسط کارل فریدریش شوفله (رئیس شوپارد) در اواخر دهه 1970 ساخته شد.

Alpine Eagle با طراحی خالص و قاطعانه خود، این میراث را با الهام از طبیعت بی بدیل و منحصر به فرد جلوه‌گر می‌کند. Alpine Eagle نمادی از ظرافت و صلابت است که با یک قاب گرد و کناره‌های برجسته با هشت پیچ شاخص، یک صفحه دارای بافت با رنگ‌های عمیق و نشانه‌های درخشان؛ عقاب تیز چشم افق‌ها را تداعی می‌کند. این ساعت برگی درخشان در کارنامه تولید این کمپانی را ورق می‌زند.

Chopard--ساعت-شوپارد

پشتیبانی مستقیم از بنیاد عقاب آلپ

شوپارد در طول تاریخ خود همواره موفقیت آثار خود را با تعهد به حفظ منافع عمومی مرتبط دانسته است. مجموعه Alpine Eagle نیز از این قاعده مستثنی نیست. سازمانی که این تولیدات را رصد می‌کند، سازمانی غیرانتفاعی است که توسط Karl-Friedrich Scheufele، Jacques-Olivier Travers و Ronald Menzel تأسیس شده و پروژه‌های زیست محیطی را پیگیری می‌کند. پروژه‌هایی که برای افزایش آگاهی و جذب مشارکت عمومی و در اهمیت حفظ زیبایی و تأثیرات مخرب بر بیوتوپ محیط آلپ طراحی شده است.

در کنار رونمایی از دو ساعت جدید عقاب آلپ که زیبایی شناسی آنها از قدرت طبیعت الهام گرفته شده، کارل-فریدریش شوفله متعهد شده است که بخشی از سود حاصل از فروش آن‌ها را به تأمین مالی برنامه‌های بنیاد (سازمان غیر انتفاعی) اختصاص دهد. همان‌طور که رئیس شرکت Chopard و یکی از بنیان‌گذاران بنیاد عقاب آلپ توضیح می‌دهد: «با توجه به اینکه من شخصاً به لذت پیاده روی و اسکی پناه می‌برم، از آرامش کوه‌ها قدردانی می‌کنم که الهام بخش، تأمل‌برانگیز و آرامش‌دهنده هستند. حفظ این محیط برای ما بسیار مهم است و من بسیار مفتخرم که زیبایی ساعت‌های عقاب آلپ ما به طبیعتی که الهام‌بخش آن‌ها بوده؛ ادای احترام می‌کند و امکان تأمین بودجه اقدامات مشخص برای حمایت از حفاظت این اکوسیستم را فراهم می‌آورد.»

ساعت-شوپاردمردانه

به اشتراک گذاری

تاریخ انتشار:5 بهمن, 1401

دیدگاه خود را بنویسید

17 − هفت =