برند برتر لوکس بریتانیایی بنام  آندرسن ژنو (ANDERSEN GENÈVE) با نیروهای متخصص خود، یک ساعت مچی جدید و در رده بین‌المللی  تولید کرده است. این ساعت ژنو توجه همگان را به خود جلب کرده است.

گذر زمان با ساعت ژنو

این ساعت که زرق و برق و سبک دوران طلایی اواسط قرن بیستم را تداعی می‌کند، دارای طراحی زیبا و ساخت دقیق است. این ساعت به دوره ای برمی‌گردد که در آن دوران برای سفرهای بین قاره ای، نیاز به ساعت‌های مچی معتبر بود که همه 24 منطقه زمانی را به طور همزمان نشان دهد. این Heures du Monde قرن بیست و یکمی برای کلکسیونرهای باهوش است که فقط 24 منطقه زمانی را لازم دارند.

نتیجه ادغام طراحی منحصربه‌فرد ANDERSEN Genève با میراث تاریخی House of Asprey، ساعتی بسیار خاص است.

زمانی که جواهرات Asprey در لندن در اواخر قرن هجدهم تأسیس شد، نسل‌هایی از خانواده سلطنتی، رهبران جهان و بزرگان جهانی مشتریان این برند بودند و همچنان در کار خود با صنعتگران مستقل پیش‌گام است. در همین حال، اندرسن ژنو توسط ساعت ساز مشهور بنام Svend Andersen در سال 1980 تأسیس شد. او ابتدا در کارگاه بزرگ پتک فیلیپ تخصص خود را تقویت کرد. در سال 1990، یک دهه پس از تأسیس کارگاه خود، اولین تایمر جهانی خود را با الهام از لویی کوتیه( مخترع آن که در دهه 1930، Communication 24 را تولید کرد) به بازار عرضه کرد. به دنبال آن مدل‌هایی از جمله کریستوفر کلمب، موندوس و نسخه‌های Tempus Terrae که همه مورد توجه کلکسیونرهای جهانی قرار گرفتند،تولید شد.

ساعت-ژنو-طلا

کیفیت بالا ساعت ژنو

زمان جهانی دارای بسیاری از ویژگی‌های قابل تشخیص است. یک تایمر جهانی مهار شده 39 میلی‌متری با قاب منحنی و سه قسمتی از طلای قرمز 5N، تیغه‌های زاویه‌دار متمایز (همان‌طور که در ساعت‌های اندرسن ژنو مانند Secular Perpetual Calendar (1996) و Orbita Lunae (2002) دیده می‌شود) و یک BlueGold 21 قیراطی صفحه با حکاکی پیچیده که از الگوی چرخش موتور Asprey تاریخی الهام گرفته شده است. این جلوه BlueGold با مخلوط کردن فلز گران‌بها با عناصر آهن و عملیات حرارتی برای تبدیل آن به این سایه پر جنب و جوش آبی به دست می‌آید و تونالیته منحصر به فردی را برای هر یک ارائه می‌دهد.

صفحه ساعت اندرسن ژنو برای اولین مرتبه با نشان الماسی شکل Asprey بر روی صفحه ساعت نمایان می‌شود که توسط دست و به شکل سنتی بر روی سطح ساعت حک شده است.

ساعت-طلا-ژنو

هنر دست

آرم اسکرول Asprey نیز در نیمه پایین صفحه نمایش داده می‌شود.  این ویژگی یادآور برخی از مهم ترین ساعت‌های اواسط قرن گذشته جهان است.  قاب پشتی دارای روکش‌های تزئینی Cotes de Genève و perlage است . این روکش های تزئینی با حرکت دست و با استفاده از پولیش ویژه چرخ ها، دندانه های ضامن دار و پیچ های صیقلی آینه ای انجام می‌شود. روتور به رنگ BlueGold با تزئینات ویژه توسط  دست در الگوی تاریخی Asprey است.

 چه در آتلیه ANDERSEN Genève در سواحل رون، در ژنو یا La Chaux-de-Fonds، تک تک اجزای این ساعت جدید ساخت سوئیس است.

به اشتراک گذاری

دسته‌بندی: آکسسوریبرچسب‌ها: بازدیدها: 388
تاریخ انتشار:5 اسفند, 1401

دیدگاه خود را بنویسید

هفده − پنج =