خبر آمده که قرار است سیاره ماه در عوض 5 میلیارد دلار به زمین بیاید و همین جا ساکن شود؛ در امارات متحده عربی و در شهر دبی!

شاید هیچ یک از مردم دنیا به این فکر نمی‌کردند که ماجراجویی‌های جسورانه و جاه‌طلبانه در این شهر فرنگ تا کره ماه پیش برود و ما را با مجموعه‌ای با سازه‌‌ای غول‌آسا و خارق‌العاده به نام DUBAI MOON آشنا کند. این پروژه از مجموعه پروژه‌های شگفت‌انگیزی است که در خاورمیانه به اجرا در ‌می‌آید و دبی مون را به کلکسیون معماری استثنائی کشور امارات افزوده می‌کند.

پروژه-دبی-مون

شهر دبی به رویاهای بزرگ برای آینده‌ای نزدیک، شهره است. این رویاپردازی توام با وسواس منجر به شاهکارهای برجسته معماری شده که از جمله آن‌ها می‌توان به برج خلیفه و برج العرب اشاره کرد.

دبی مون که توسط شرکت معماری کانادایی به‌نام Moon World Resorts Inc طراحی شده، به عنوان یک ساختمان با کاربری گوناگون با ارتفاع بیش از 200 متر در پایه پالم جمیرا در نظر گرفته شده است. حالا به‌جای این که بشر از زمین به کره ماه برود کره ماه به سطح زمین قدم رنجه می‌فرماید! این یک سناریوی فوق‌العاده برای فیلم جدید کمپانی معماری کانادایی و البته به تهیه کنندگی دبی است.

 دبی مون واقعاً چگونه کار خواهد کرد؟

درون دبی مون از دو حجم مجزا که یک پایه دایره‌ای مشتمل بر سه دیسکِ روی هم قرار گرفته و یک گوی کروی تو خالی که در بالای آن قرار دارد؛ تشکیل شده‌است. انتظار می‌رود تفرج‌گاه‌ها، رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها، مراکز همایش، سالن‌های سینما، اسپا و… در میان دیسک‌ها قرار داشته باشند و سطح یکی مانده به آخر برای لابی هتل در نظر گرفته شده باشد و تراس آن به عنوان یک استخر و کلوپ ساحلی طراحی شود.

Dubai-Moon-ماه دبی

 

در مجموع 4000 سوئیت و آپارتمان خدماتی و تفریحی در داخل گوی قرار خواهد گرفت. سیستم پنجره‌های آن هم به گونه‌ای است که توسط پنل‌های دیجیتال پنجره‌ها را شبیه سازی کرده است. دبی مون این امکان را به میهمانان می‌دهد که تصاویری زنده از آنچه فراتر از کره نهفته است، مشاهده کنند.

اما وقتی صحبت از جاذبهDUBAI MOON  در میان باشد، هتل لوکس یا گزینه‌های سبک زندگی در سطح جهانی آن نیست. بلکه یک مستعمره ماه است که بین ساختار قابل سکونت و حجم تعادل در داخل کره پیشنهاد می‌شود. مایکل آر. هندرسون، یکی از بنیانگذاران MOON می گوید: «دبی مون یک تجربه گردشگری فضایی مقرون به صرفه و کاملاً معتبر را ارائه می‌دهد که میلیون‌ها علاقه‌مند در سراسر جهان صبورانه منتظر آن بودند. همچنین ما در حال مذاکره برای اجرای این مفهوم در چهار مکان دیگر جهان هستیم که اولین نمونه آن در امارات متحده عربی(دبی) واقعی می‌شود.»

پروژه-دبی-مون-ماه-دبی

 

به اشتراک گذاری

دسته‌بندی: جهانگردیبرچسب‌ها: , , بازدیدها: 991
تاریخ انتشار:3 دی, 1401

دیدگاه خود را بنویسید

شش − یک =