برند اکو صنعت چرم را متحول می‌کند و فرآیند دباغی DriTan با صرفه‌جویی در مصرف آب را توسعه می‌دهد.

این نوآوری پیشگامانه امکان صرفه‌جویی در حجم بسیار زیاد آب را فراهم می‌کند و فرصت‌های شغلی زیادی را برای افراد در صنعت تولید چرم ایجاد می‌کند. در حال حاضر با روش DriTan،  کمپانی اکو لیدر  20 لیتر آب برای تولید هر تکه پوست در کارخانه چرم‌سازی خود در هلند صرفه‌جویی می‌کند که تقریباً معادل 25 میلیون لیتر آب در سال است. به گفته سازمان بهداشت جهانی، این میزان آب موردنیاز برای مصرف 2.6 میلیون نفر یا جمعیتی معادل جمعیت پاریس برای یک روز است.

 
ECCO Leather سالانه 1.25 میلیون پوست را دباغی می‌کند تا کفش و کالاهای چرمی را به بیش از 2200 فروشگاه ECCO و بیش از 14000 نقطه فروش در سراسر جهان عرضه کند. مشتریان خارجی، از جمله برخی از برندهای لوکس پیشرو در جهان، چرم را از ECCO Leather خریداری می‌کنند.

گامی بزرگ به‌سوی تولید چرم بدون آب

ECCO به‌سادگی به این نتیجه دست نیافته است. آن‌ها به مدت 5 سال تحقیق و جستجو کرده و اکنون موفق به توسعه فرآیندی شده‌اند که به حداقل میزان مصرف آب برای تولید چرم‌های خود نیاز دارند.

تولید-چرم-برند-اکو-روش-DriTan

روش  DriTan (دِری تن) نوآوری برند اکو

با استفاده از رطوبت موجود در خود پوست در طول فرایند دباغی اصلی، میزان بالای آب مصرفی در فرایند دباغی سنتی را کاهش می‌دهد. این کار نه‌تنها برای کاهش مصرف آب مهم است، بلکه به حذف فاضلاب و کاهش استفاده از تثبیت‌کننده‌ها و مواد افزودنی کمک می‌نماید.

DriTan انقلابی است که ادامه دارد . . . !

به اشتراک گذاری

دسته‌بندی: برندبرچسب‌ها: , , بازدیدها: 499
تاریخ انتشار:14 دی, 1401

دیدگاه خود را بنویسید

نوزده − 2 =