کاشت مو در سال‌های اخیر از محبوبیت چشمگیری برخوردار است، با جدیدترین و پیشرفته‌ترین تکنیک‌ها همراه دانش و تجربه روبه‌رشد در این زمینه، دستیابی به نتایج بسیار چشمگیری را ممکن می‌سازد؛ بنابراین، اگر شما یکی از افرادی هستید که از ریزش مو، نازک شدن، آلوپسی یا هر نوع ریزش موی دیگری رنج می‌برید، خبر خوب این است که برای شما ممکن است که موهای سابق خود را بازگردانید.

درحالی‌که نمی‌توان انکار کرد که برخی از کلینیک‌های عالی در ایران وجود دارند؛ اما بعضی افراد برای روش‌های کاشت مو خارج از کشور را ترجیح می‌دهند، شاید همان مثل مرغ همسایه غاز است …

مزوتراپی مو

مزوتراپی یک روش غیرجراحی محسوب می‌شود که از تزریق ریز فرآورده‌های دارویی، عصاره‌های گیاهی، ویتامین‌ها و سایر مواد به چربی زیرپوست انجام می‌گیرد. با تزریق به روش مزوتراپی، سلول‌های چربی هدف قرار می گیرد و ظاهراً با ایجاد لیپولیز، پارگی و مرگ سلولی در بین سلول‌های چربی اقدام به بازسازی آن قسمت می‌کند.

مزوتراپی-روش-عالی-تقویت-مو

مطالعات منتشر شده در مورد درمان‌های بالینی و اثرات این داروها وجود دارد و چندین سال است که در اروپا و آمریکای جنوبی محصولات متعددی از ترکیبات شیمیایی بر روی بدن افراد مختلف، بررسی شده است. هیچ مدرک تحقیقاتی قطعی وجود ندارد که این ترکیبات شیمیایی به طور خاص برای هدف قراردادن سلول‌های چربی کار می‌کنند.

دکتر میشل پیستور (1924-2003) تحقیقات بالینی در این زمینه انجام داد و مزوتراپی را پایه‌گذاری کرد. وی بین سال‌های 1948 تا 1952 تحقیقات زیادی در درمان مزوتراپی انسانی به انجام رساند.

دکتر رابین آشینوف (عضو انجمن پوست آمریکا): یک تزریق ساده به مردم امید کاذب می‌دهد. همه به دنبال راه حلی سریع هستند. اما هیچ راه‌حل سریعی برای رسوب چربی یا سلولیت وجود ندارد. انجمن جراحی پوست آمریکا در فوریه 2005 به اعضای خود اطلاع داد که مطالعه بیشتر قبل از تأیید این تکنیک ضروری است. همچنین پزشکان در مورد اثربخشی مزوتراپی ابراز نگرانی کرده و استدلال آن‌ها این است که مطالعه به‌اندازه کافی برای این نوع درمان صورت نگرفته است. مسئله اصلی این است که مزوتراپی برای درمان بیماری‌های زیبایی استاندارد نیست.

با همه این موارد امروزه در دنیا از این روش استفاده می‌کنند. در ایران ازآنجایی‌که کاشت مو پردردسر و هزینه زیادی دارد، از روش مزوتراپی برای تقویت موها و بازگشت موهای ازدست‌رفته استفاده می‌شود.

 

به اشتراک گذاری

تاریخ انتشار:11 دی, 1401

دیدگاه خود را بنویسید

9 − نه =