شیگرو میاموتو نامی که کمتر کسی او را می‌شناسد؛ ولی وی خالق اثری است که کمتر کسی آن را نمی‌شناسد. این مرد که بیش از 70 سال سن دارد در شرکت ژاپنی نینتندو از سال 1977 تا به کنون سمت‌های گوناگونی داشته است. از وی به‌عنوان پدر بازی‌های ویدئویی یاد می‌شود.

شیگرو-میاموتو

شیگرو میاموتو خالق شخصیت ماریو

شیگرو توانست با خلق یک شخصیت که قریب چهل سال از عمر آن می‌گذرد پای ثابت مهمانی بازی‌های کامپیوتری باشد و برای فرزندان دهه 50 و 60 در ایران نماد شانس و اقبال قرار گیرد. کمتر کودکی مربوط به این دو دهه در ایران پیدا می‌شود که این بازی جذاب و نوستالژی را با آن خاطره نداشته باشد یا آن را نشناسد.

پرفروش‌ترین بازی ویدئویی تاریخ با بیش از 260 میلیون نسخه مربوط به یک لوله‌کش ایتالیایی با کلاه قرمز و البته با شکم و سیبیل جذاب است. وی که برادر خود را در این موفقیت سهیم می‌داند کمی هم شبیه شخصیت عزیزم ببخشید در مجموعه کلاه قرمزی (شاهکار ایرج طهماسب و حمید جبلی) است.

super-marioخلاصه ماجرا بازی قارچ خور

یک روز سرزمین مردمان صلح‌جو قارچ که پادشاه آن‌ها کوپا نام داشت، توسط قبیله‌ای از لاک‌پشت‌ها که به جادوی سیاه معروف هستند، مورد حمله قرار می‌گیرند. مردم صلح‌طلب سرزمین قارچ تنها به سنگ، آجر و حتی گیاهان موی اسب صحرایی تبدیل شدند و پادشاهی قارچ به ویرانه تبدیل شده است . .

 

تنها کسی که می‌تواند طلسم جادویی افراد قارچ را خنثی کند و آنها را به زندگی عادی خود بازگرداند، شاهزاده خانم، دختر پادشاه قارچ است. متأسفانه، او در حال حاضر اسیر در دستان Bowser، پادشاه جعلی Koopa است.

ماریو در مورد مصیبت مردم قارچ می‌شنود و برای رهایی شاهزاده قارچ از شر باوزر و بازگرداندن پادشاهی سقوط کرده مردم قارچ، شروع به تلاش می‌کند.

تو ماریو هستی! این به شما بستگی دارد چگونه مردم قارچ را از جادوی سیاه کوپا نجات دهید!

آری همان گونه که متوجه شدید او ماریو است. ماریو به همراه برادرش لوئیجی شخصیت اصلی این بازی را بر عهده دارند. در ایران از نام قارچ خور برای این بازی استفاده می‌شود.

بازی-قارچ-خور

به اشتراک گذاری

تاریخ انتشار:10 دی, 1401

دیدگاه خود را بنویسید

19 − یک =