۵۰ سال پیش انسان به کره ماه سفر کرد و در آنجا فرود آمد و این فرود به وسیله آپولو 17 صورت گرفت. در این سالگرد ویژه، امگا دستاوردهای آپولو 17 و نقشی که Speedmaster Moonwatch در آن ساعات معروف جهانی را بازی کرد یادآور می‌شود.

آپولو 17 به فرماندهی یوجین سرنان، خلبان ماژول قمری، هریسون اشمیت، و خلبان ماژول فرماندهی رونالد ایوانز، در 11 دسامبر 1972 در ساعت 19:54.58 به وقت گرینویچ بر روی کره ماه فرود آمد.

این مأموریت با تأکید فراوان بر علم، فرصتی برای کاوش در همسایه قمری ما بود که قبلاً هرگز انجام نشده بود.

رینالد اشلیمان، رئیس و مدیر عامل OMEGA، می‌گوید: «فضانوردان آپولو 17 تقریباً ۷۵ ساعت در سطح ماه ماندند، اما پس از گذشت همه این سال‌ها، دستاوردهای آنها هنوز توسط امگا به یاد ‌آورده می‌شود. اکنون سالگرد ششمین حضور Speedmaster بر روی ماه و نقطه عطف داستان باورنکردنی ما بر روی ماه بود.»

ساعت-امگا-و-کره-ماه

یوجین سرنان تا زمان مرگش در سال 2017 یکی از دوستان نزدیک OMEGA بود. او علاوه بر حضور در چندین رویداد و جشن در طول دهه‌ها، همیشه از Speedmaster که در طول دوران حرفه‌ای‌اش در ناسا استفاده می‌کرد؛ بسیار تمجید کرده و یک بار اعلام گقته بود که «این تعهد امگا است که بهترین ساعت‌ها را بسازد، نه تنها برای استفاده در روی زمین بلکه در کل جهان هستی.»

امروزه، ساعت آپولو 17 Gene Cernan (ST 105.003) را می توان در موزه OMEGA در بیل سوئیس مشاهده کرد. این ساعت توسط آخرین مردی که روی ماه قدم گذاشت، در سال 2019 توسط امگا برای بازسازی کالیبر 321 افسانه‌ای استفاده شد. به لطف فناوری بازسازی «توموگرافی»، تیم اُمگا توانست به درون این ساعت تاریخی نگاه کند تا مشخصات دقیق حرکت را به دست آورد.

به اشتراک گذاری

دسته‌بندی: آکسسوریبرچسب‌ها: , بازدیدها: 522
تاریخ انتشار:30 آذر, 1401

دیدگاه خود را بنویسید

نوزده − 1 =