برتراند داچه فور یکی از شعبده بازان بزرگ حرفه عطرسازی است. اغلب ساخته هایش مربوط به برند هایی نظیر Frapin،Acqua Di Parma،L’Artisan Parfumeur و… است. او به خوبی می تواند از مواد خام ساده، رایحه های اعجاب آوری را خلق کند.

داچه فور در کارهایش ترفند مخصوص خود را دارد و یکی از جالب ترین آن ها این است که با بررسی هرم بویایی عطرهایش به هیچ عنوان نخواهید توانست حدس بزنید آن چه را که طراحی کرده است، چه رایحه ای دارد و یافتن جز به جز رایحه آن مواد اولیه که نامشان در هرم بویایی آمده، تقریباً غیر ممکن است . عطر ویژه‌ای که این بار و به مناسبت رسیدن فصل بهار قصد بررسی آن را داریم، یکی از برترین تولیدات برند انگلیسی و لاکچری پنهالیگونز (Penhaligon’s) است. پنهالیگونز بیش از ۱۴۰ سال است که فعالیت دارد و شهرت خود را مدیون پرفروش ترین عطرش ، Blenheim Bouquet، است که به سفارش دوک بلنهیم طراحی شد . این برند در تولیدات خود از با کیفیت ترین و نایاب ترین مواد خام عطرسازی استفاده می‌کند که عصاره گیری اغلب آن ها به صورت دستی انجام می‌شود. اکنون وقت آن است که بررسی رایحه فوق العاده اوستارا(Ostara) را آغاز کنیم؛ رایحه ای که شما را غرق در شکوفه های بهاری و درخشندگی انوار طلایی رنگ خورشید می سازد و جلوه‌ای بی همتا از شما به جای می‌گذارد .

محصولی از عطرسازی بی نظیر و برندی بی نظیر تر!

Ostara Penhaligon's

 عروس دشت های بهاری

می توانید صدای جیرینگ جیرینگ رایحه عطر را در نت ابتدایی آن استشمام کنید! صدایی که از درخشش رایحه به گوش می‌رسد و آن را بسیار پر جلا و پر چین و شکن می سازد. درست همچون آفتابی بهاری که انوار آن از میان شاخه های تازه سبز شده درختان عبور می کند و بر پوست تن بوسه می زند. اوستارا با درخششی قوی و سرشار از عطری سرسبز باز می شود. فراموش نکنید که با طراح بزرگ داچه فور روبه رو هستید، پس همان طور که گفتیم، انتظار نداشته باشید رایحه بسیاری از نت‌ها برایتان قابل تشخیص باشد.

داچه فور نت ابتدایی را کاملاً بر مبنای برگ های سبز و کمی مرکبات پی ریزی کرده است.پس نت سبز و علف گون نعناع، سرو کوهی و برگ ها را جدا کرده و به آن ها قدرت بخشیده است. خنکا و خش خش عجیبی هنوز در رایحه وجود دارد که بسیار گیراست. از همان گام ابتدایی، رایحه نرگس قابل درک است، اما عطر سبز آن در نت ابتدایی نیز به کار رفته است.

با رسیدن به نت میانی، گل نرگس با طعمی گلی -عسلی و کمی چرمی با حسی بازیگوش و شاداب، بازی را آغاز می‌کند. در لایه های زیرین این عطر، داچه فوراز عطر سنبل یاری جسته و طعمی شیرین و آب دار همچون زردآلوی رسیده را که برگرفته از ترکیب گل ایلنگ ایلنگ، موم و وانیل است، در آن ایجاد کرده است. اما تمامی این ها رایحه را گرم نمی کند، بلکه تنها به آن عمق و جذابیت می‌افزاید. درخشش خورشید گونه عطر هم چنان ادامه دارد که عطری پودری و لطیف از گل های بنفشه به آرامی نفوذ می کند.

اوستارا اساساً بر محوریت رایحه گل ها طراحی شده و این ترکیب به قدری زیبا شکل داده شده که توان تفکیک عطر این گل ها مقدور نیست و این هماهنگی و بالانس فوق‌العاده میان نت ها، توان طراح را نمایش می‌دهد. با رسیدن به نت نهایی، درخشش عطر افول می‌کند و اوستارا حالتی بسیار ملایم، لطیف و شیرین ، برگرفته از طعم مشک و کمی چوب به خود می‌گیرد. در نت نهایی، عروس زیبای پنهالیگونز با گرمایی ملایم و مخملین همچون خورشید در پس دشت ها غروب می کند.

کاراکتر عطر Ostara:

او بانویی شاد و خوش مشرب است.  خلاق و باهوش است و سرشار از ایده های ناب و امید به زندگی. اما اگر بخواهد، می تواند به راحتی با ایده های فریب کارانه، اغواگری کند .

پنهالیگونز-شیشه-عطر

بررسی شیشه عطر پنهالیگونز اوستارا

پنهالیگونز به واسطه شیشه های شفاف و ربان های پاپیون خورده ای که در اطراف دهانه عطرهایش می زند، مشهور است. اوستارا نیز همچون سایر تولیدات این برند با شیشه ای استوانه ای و ساده که از سال‌های بسیار دور می آید، طراحی شده است. ربانی به رنگ طلایی و برچسبی زرد رنگ برای شیشه انتخاب شده تا هر چه بیشتر بر درخشش اوستارا تاکید داشته باشد .

نام: Ostara

کمپانی: پنهالیگونز

نوع: زنانه

گروه بویایی: گل دار و سبز

فصل و سن مصرف: مناسب فصول گرم و سنین بیش از ۲۴ سال

به اشتراک گذاری

دسته‌بندی: آکسسوریبرچسب‌ها: , , بازدیدها: 120
تاریخ انتشار:27 اردیبهشت, 1402

دیدگاه خود را بنویسید

15 − هشت =