در همکاری تازه رولکس و جیمز کامرون، این فیلمساز برجسته، چالش Oyster Perpetual Deepsea را رونمایی کرد. چالش Deepsea با الهام از ساعت آزمایشی که او را در فرود تاریخی 10908 متری خود در ماریانا به تاریخ 26 مارس 2012 همراهی کرده بود، نقطه عطف جدیدی در دنیای ساعت های غواصان رولکس به‌ وجود آورد.

 
این ساعت ضدآب تا عمق 11000 متری، ساخته شده از تیتانیوم RLX و مجهز به دریچه فرار هلیوم و سیستم Ringlock، قادر است غواصان را در هر محیطی همراهی کند.

ساعت رولکس چالش زیر دریا

رولکس وسیله غواصی

چالش Deepsea یک ساعت غواصی با اعتبار کم‌نظیر رولکس است که برای مقاومت در برابر فشار شدید آب در اعماق طراحی شده است. سال‌ها تحقیق برای غلبه بر چالش‌های ساعت سازی و ساخت این ساعت، پیشینه فعالیت‌های درخشان رولکس را نشان می‌دهد.

 

درست است که ساعت آزمایشی 2012 به قطعه زیردریایی جیمز کامرون متصل شده بود، اما Deepsea برای استفاده روی مچ طراحی شده است. از تولید قاب گرفته تا دستبند، هر عنصر این ساعت 50 میلی‌متری با در نظر گرفتن استفاده روزمره تولید شده است. یک دستاورد ساعت سازی با استفاده از آلیاژ تیتانیوم که توسط Rolex انتخاب شده و به لطف تیتانیوم RLX این فلز قوی و سبک وزن، ساعت جدید 30 درصد سبک‌تر از مدل آزمایشی 2012 وزن دارد. برای ایجاد ساعتی با نسبت‌های هماهنگ و ارگونومیک، تغییراتی در برخی از اجزای آن صورت گرفته است.

 

چالش Deepsea طیف کاملی از تخصص رولکس در ساعت‌های غواصی را در خود جای داده است. این شامل تمام نوآوری‌های اصلی توسعه یافته توسط این برند در طول سالیان متمادی است؛ سیستم Ringlock، یک معماری قاب اختراع شده که ساعت را قادر به تحمل فشار شدید می‌کند. دریچه خروج هلیوم که اجازه می‌دهد تا گاز اضافی از ساعت در هنگام غواصی از یک محفظه هایپرباریک خارج شود و فشار داخل کیس را کاهش دهد که در غیر این صورت می‌تواند به ساعت آسیب برساند.

درخشندگی-ساعت-رولکس

تاج Triplock، با سه نقطه مهر و موم شده، و صفحه نمایش Chromalight که درخشندگی طولانی مدت آن، خوانایی بی‌نظیری به همراه دارد.

در قلب کیس Oyster کالیبر 3230 قرار دارد، امکانی که به طور کامل توسط رولکس تولید شده و توسعه یافته است. Paraflex کالیبر 3230 به لطف معماری و راندمان فوق‌العاده، ذخیره انرژی حدود 70 ساعته دارد. مانند تمام ساعت‌های رولکس، Deepsea Challenge دارای گواهینامه کرونومتر فوق‌العاده است و از دقت زمان‌سنجی مرتبه ۲/+۲ ثانیه در روز برخوردار است.

ادای-احترام ساعت غواصی

ادای احترام ساعت غواصی رولکس به کاشفان ABYSS

در ساعت Deepsea کلمه “”Mariana Trench و همچنین تاریخ‌های “23-01-1960” و “26-03-2012” در پشت بدنه حک شده است. این کلمه و اعداد به منظور ادای احترام به دو شیرجه تاریخی در سنگر ماریانا توسط اقیانوس شناس ژاک پیکارد و ستوان نیروی دریایی ایالات متحده، بنام دون والش، در سال 1960 و همچنین فرود انفرادی جیمز کامرون در DEEPSEA CHALLENGER، در سال 2012 است. در هر دو شیرجه ساعت‌های آزمایشی رولکس نیز همراه بودند.

و امروز، ساعت Deepsea نقطه عطف جدیدی در ماجراجویی انسانی و فنی است که مهندسان رولکس و کاوشگران اعماق دریا برای دهه‌ها به اشتراک گذاشته‌اند.

از همان ابتدا ضد آب بودن، یک ستون اساسی در تخصص ساعت سازی رولکس بوده است. در سال 1926 کیس Oyster رونمایی شد؛ یک ساختار کاملاً هرمتیک که در آن قاب، قسمت پشت بدنه و تاج سیم پیچ روی قاب میانی پیچ می‌شد. نزدیک به یک قرن، رولکس سیستم‌های پیشرفته‌تری مانند تاج‌های Twinlock و Triplock و سیستم Ringlock را برای محافظت از داخل ساعت‌های خود استفاده کرده است.

برای رفع نیازهای متخصصان غواصی در اعماق دریا، در سال 1953 رولکس مدل ساب مارینر را عرضه کرد که تا عمق 100 متر و امروزه تا عمق 300 متری ضد آب می‌مانند. در سال 1967، این برند Sea-Dweller، ساعت غواصی مجهز به دریچه خروج هلیوم و ضد آب تا عمق 610 متری و سپس تا عمق 1220 متری را روانه بازار کرد.

Rolex Deepsea که در سال 2008 رونمایی شد، ساعتی است که برای چالش‌های عمیق ساخته شده است. این مدل مجهز به سیستم Ringlock، می‌تواند در برابر فشار وارد شده در ارتفاع 3900 متری مقاومت کند. حالا با چالش Oyster Perpetual Deepsea Challenge که ضد آب بودن آن تا عمق 11000 متری تضمین شده است؛ افق‌های جدیدی پیشرو خواهد بود.

رولکس، کیفیت و تخصص

 رولکس یک تولیدکننده ساعت سوئیسی است. این برند که دفتر مرکزی آن در ژنو قرار دارد، تخصص و کیفیت محصولاتش سبب کسب نمادهای برتری، ظرافت و اعتبار در سرتاسر جهان شده است. کیفیت عملکرد ساعت‌های Oyster Perpetual و Cellini توسط COSC تأیید شده است. گواهی کرنومتر Superlative، با نماد مهر سبز، تأیید می‌کند که هر ساعت با موفقیت تست‌های انجام شده توسط رولکس در آزمایشگاه‌های خود را بر اساس معیارهای خاص خود انجام داده است. تمامی نتایج نیز به صورت دوره‌ای توسط یک سازمان خارجی مستقل تأیید می‌شوند.

 

کلمه Perpetual روی هر ساعت رولکس Oyster درج شده است. اما فلسفه‌ای بیش از یک کلمه روی صفحه در پس خود دارد که در واقع چشم انداز و ارزش‌های شرکت را در بر‌می‌گیرد. هانس ویلسدورف بنیان‌گذار شرکت، اولین بار مفهوم برتری همیشگی را القا کرد که باعث پیشرفت شرکت شد. این باور، رولکس را در توسعه ساعت مچی و چندین نوآوری عمده در ساخت ساعت، مانند Oyster، که اولین ساعت مچی ضد آب است (در سال 1926 عرضه شد) و مکانیزم خود پیچشی روتور Perpetual، که در سال 1931 اختراع شد، پیش‌گام و پیش‌رو ساخت.

رولکس بیش از 500 اختراع ثبت کرده است. این برند در چهار سایت خود در سوئیس، اکثر اجزای ساعت خود را از ریخته‌گری آلیاژهای طلا گرفته تا ماشین‌کاری، ساخت، مونتاژ و تکمیل حرکت، قاب، صفحه و دستبند، طراحی، و تولید کرده و توسعه می‌بخشد.

به اشتراک گذاری

دسته‌بندی: آکسسوریبرچسب‌ها: بازدیدها: 559
تاریخ انتشار:16 بهمن, 1401

دیدگاه خود را بنویسید

18 + دوازده =