ساعاتی پیش مراسم اختتامیه‌ چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر با اعلام برگزیدگان این جشنواره در برج میلاد برگزار شد.

پرویز شیخ‌طادی، مجید اسماعیلی، ابراهیم حاتمی‌کیا، سیدمحمود رضوی، محمدتقی فهیم، مسعود نقاش‌زاده و محمدرضا شریفی‌نیا داوران بخش سودای سیمرغ بودند که اسامی زیر را شایسته نامزدی و برنده سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر ۱۴۰۱ معرفی کردند.

اسامی نامزدها و برندگان سیمرغ چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر را با شما به اشتراک می‌گذاریم:

نامزدهای بهترین طراحی صحنه:

  • محسن خدابخش برای «اتاقک گلی»
  • آیدین ظریف برای «گل‌های باوارده»
  • عباس بلوندی برای «سینمامتروپل»
  • برنده: محمدرضا شجاعی برای «شماره10» و «غریب»
  • محمدرضا میرزامحمدی برای «عطرآلود»

نامزدهای بهترین طراحی لباس:

  • برنده: سارا سمیعی برای «یادگارجنوب»
  • فاطمه صفری برای «اتاقک گلی»
  • محمدرضا شجاعی برای «غریب»
  • عباس بلوندی و مهدی قوچانی برای «سینمامترو پل»
  • آرام موسوی برای «وابل»

نامزدهای جلوه‌های ویژه میدانی:

  • محسن روزبهانی برای «اتاقک گلی»
  • محسن روزبهانی برای «سینما متروپل»
  • ایمان کرمیان برای «گلهای باورده»
  • برنده: حمید رسولیان برای «غریب»
  • محمدرضا ترکمان برای «شماره 10»

نامزدهای بهترین چهره‌پردازی:

  • امید گلزاده برای «آنها مرا دوست داشتند»
  • برنده:شهرام خلج برای فیلم «اتاقک گلی»، «غریب» و «شماره10»
  • مونا جعفری برای «یادگار جنوب»
  • عبدالله اسکندری برای «وابل»

نامزدهای بهترین تدوین:

  • عماد خدابخش «کت چرمی»
  • حسن ایوبی برای «بچه زرنگ»
  • برنده: میثم مولایی برای «چرا گریه نمی‌کنی؟» و «اتاقک گلی»
  • حمید باشه‌آهنگر برای «سینمامتروپل»
  • پویان شعله‌ور برای «یادگار جنوب»
  • مستانه مهاجر برای «وابل»

نامزدهای بهترین فیلمبرداری:

  • فرشاد محمدی برای «اتاقک گلی»
  • برنده: علیرضا زرین‌دست برای «سینمامتروپل»
  • آرمان فیاض برای «کت چرمی»
  • روزبه رایگا برای «عطرآلود»
  • حسن پویا برای «شماره10»
  • میلاد پرتو برای «یادگارجنوب»

نامزدهای بهترین موسیقی متن:

  • امیر توسلی برای «بچه زرنگ»
  • برنده: مسعود سخاوت‌دوست برای «عطرآلود» و «شماره 10»
  • پیام آزادی برای «هفت بهارنارنج»
  • کارن همایونفر برای «روایت ناتمام سیما»
  • بهزاد عبدی برای «سرهنگ ثریا»

نامزدهای بهترین صدا:

  • بهمن اردلان صدابردار و صداگذار برای «اتاقک گلی»
  • حسین ابوالصدق صداگذار برای «بچه زرنگ»
  • مسیح حدپور سراج (صدابردار) مهدی جواهرزاده (صداگذار) برای «در آغوش درخت»
  • عباس رستگارپور (صدابردار) و حسین ابوالصدق صداگذار برای «سینمامتروپل»
  • فرخ فدایی صدابردار و آرش قاسمی صداگذار برای «شماره10»
  • برنده: امیر نوبخت صدابردار و علیرضا علویان صداگذار برای «یادگار جنوب»

نامزدهای بهترین فیلمنامه:

  • علی رمضان برای فیلم «بچه زرنگ»
  • برنده: بابک خواجه‌پاشا برای «در آغوش درخت»
  • حمید زرگرنژاد برای «شماره10»
  • مسعود هاشمی‌نژاد برای «کت چرمی»
  • محمدعلی و حامد باشه‌آهنگر برای «سینمامتروپل»
  • پدرام پورامیری و حسین دوماری برای «یادگار جنوب»

نامزدهای بهترین بازیگر زن نقش اول:

  • مارال بنی‌آدم برای «در آغوش درخت»
  • هدی زین‌العابدین برای «عطرآلود»
  • ژاله صامتی برای «سرهنگ ثریا»
  • سارا بهرامی برای «جنگل پرتقال»
  • نوشین مسعودیان برای «سینمامتروپل»
  • برنده: پردیس پورعابدینی برای فیلم «غریب»

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

  • ستاره پسیانی برای «کت چرمی»
  • پریوش نظریه برای «سینمامتروپل»
  • پانته‌آ پناهی‌ها برای «بعد از رفتن»
  • برنده: سارا حاتمی برای «کت چرمی»
  • غزل شاکری برای «روایت ناتمام سیما»
  • سحر دولتشاهی برای «یادگار جنوب»
  • رؤیا تیموریان برای «کت چرمی»

نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد:

  • برنده: مجید صالحی برای «شماره 10»
  • تورج الوند برای «اتاقک گلی»
  • مصطفی زمانی برای «عطرآلود»
  • میرسعید مولویان برای «جنگل پرتقال»
  • برنده: علی نصیریان برای «هفت بهارنارنج»
  • جواد عزتی برای «کت چرمی»
  • وحید رهبانی برای «یادگار جنوب»

نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

  • مهران احمدی برای فیلم «غریب»
  • دیپلم افتخار: هومن برق‌نورد برای فیلم «سینما متروپل»
  • امیر جعفری برای فیلم «آنها مرا دوست داشتند»
  • دیپلم افتخار: پژمان جمشیدی برای فیلم «یادگار جنوب»
  • برنده: سجاد بابایی برای فیلم «استاد»
  • دیپلم افتخار: فرهاد قائمیان برای فیلم «غریب»
  • روح‌الله زمانی برای فیلم «در آغوش درخت»

نامزدهای بهترین کارگردانی:

  • برنده: محمدعلی باشه‌آهنگر برای «سینمامتروپل»
  • حسین میرزامحمدی برای «کت چرمی»
  • محمد عسگری برای «اتاقک گلی»
  • هادی محمدیان، بهنود نکویی و محمدجواد جنتی برای «بچه زرنگ»
  • بابک خواجه‌پاشا برای «در آغوش درخت»
  • حمید زرگرنژاد برای «شماره 10»
  • محمدحسین لطیفی برای «غریب»

نامزدهای بهترین فیلم:

  • «بچه زرنگ» به‌تهیه‌کنندگی حامد جعفری
  • «شماره 10» به‌تهیه‌کنندگی ابراهیم اصغری
  • «در آغوش درخت» به‌تهیه‌کنندگی محمدرضا مصباح
  • «سینما متروپل» به‌تهیه‌کنندگی سید حامد حسینی
  • «اتاقک گلی» به‌تهیه‌کنندگی داود صبوری
  • «کت چرمی» به‌تهیه‌کنندگی کامران حجازی
  • «یادگار جنوب» به‌تهیه‌کنندگی مجتبی رشوند

نامزدهای بهترین فیلم اول (کارگردان اول):

  • «جنگل پرتقال» به‌کارگردانی آرمان خوانساریان
  • «بعد از رفتن» به‌کارگردانی رضا نجاتی
  • دیپلم افتخار: «سرهنگ ثریا» به‌کارگردانی لیلی عاج
  • «کت چرمی» به‌کارگردانی حسین میرزامحمدی
  • دیپلم افتخار: «در آغوش درخت» به‌کارگردانی بابک خواجه‌پاشا
  • برنده: «اتاقک گلی» به‌کارگردانی محمد عسگری

به اشتراک گذاری

دسته‌بندی: سینما, فرهنگ و هنر
تاریخ انتشار:22 بهمن, 1401

دیدگاه خود را بنویسید

14 − 12 =