شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در وسایل خیاطی ابزار فلزی دیده باشید. بیایید از تاریخچه انگشتانه برای شما بگوییم. انگشتانه یا انگشت‌دانه وسیله‌ای اغلب فلزی که برای همه خیاط‌ها آشناست.
انگشتانه ابزاری است از جنس فلز و سخت که آن را نوک انگشت گذاشته تا مانع فرورفتن سوزن حین خیاطی به انگشت شود. اولین انگشتانه‌ها در موزه نیوانگلند موجود است که از استخوان نهنگ ساخته شده.
در طول جنگ جهانی اول و در کشور انگلستان نیز از کسانی که چیزی برای بخشیدن و کمک به ارتش نداشتند، انگشتانه‌های نقره‌ای توسط دولت بریتانیا پذیرفته و سپس برای تهیه تجهیزات طبی و بیمارستانی ذوب می‌‌شد.

دکمه-شکلاتی
همین فایده‌ها باعث شد که انگشتانه به وسیله تزیینی تبدیل شود. انگشتانه همچنین در ادوار مختلف به عنوان توتم و نشانه‌ای از دلبستگی و علاقه در فرهنگ عامه کاربرد داشته‌است. البته هرجا هم که پای علاقه در میان باشد، خرافات هم می‌آیند. یکی از خرافات مرسوم در قدیم و در رابطه با انگشتانه این بود که ادعا می‌شد اگر کسی ۳ انگشتانه به شما بدهد، هرگز ازدواج نخواهید کرد. پس انگشتانه کاربردی تزنینی و حالا خوراکی هم شده است. دیور در اقدامی برای عید پاک شکلات‌هایی با طعم متفاوت به شکل انگشتانه تولید کرده بود تا هم از دست‌دوز بودن کارها پزی بدهد، هم یکه‌تاز زیبایی در هفته گذشته باشد‌.

انگشتانه-دیور

یک هدیه عاشقانه، خوردنی و برنددار

شکلات‌های لذیذ دیور هفته گذشته جنجالی بود و در پاریس (30 Avenue Montaigne، جایی که دفتر مرکزی و بوتیک برند در آن قرار دارد) موجود شد. ژان ایمبرت، سرآشپز Romulus Bizard و Camille Loshor، انگشتانه‌های شکلاتی پر از دکمه‌های شکلاتی را برای عید پاک آماده کردند.

انگشتانه-دیور

دیور می‌گوید: در La Pâtisserie Du 30 Montaigne طعم بهشت شکلاتی را بچشید. طعم دیور برای عطر و طعم در خلاقیت‌های عید پاک سرآشپز ژان ایمبرت القا شده است. در جشنی از هنر زندگی و اشتیاق آشپزی کریستین دیور، خانه مشهور مجموعه‌ای از خلاقیت‌های شکلاتی را درست در زمان عید رونمایی کرد. این خوراکی‌های لذیذ به سرپرستی سرآشپز نابغه ژان ایمبرت و تیم شگفت‌انگیزش از جمله رومالد بیزارت و کامیل لوکوارن، دسرهای معمولی شما نیستند. شکلی مانند انگشتانه‌های نفیس و تزئین شده با نکاتی از طلا، نقره یا مس، هر کدام یک اثر هنری است که دقت و مهارت را به نمایش می‌گذارد.
چیزی که این شکلات‌ها را متمایز می‌کند نه تنها جذابیت بصری بلکه طعم بدیع آن‌هاست. این شکلات با ترکیب غنای کاکائو با شیرینی لطیف پرالین، سمفونی طعم‌هایی را ارائه می‌دهد که مقاومت در برابر آن‌ها غیرممکن است. این خلاقیت‌ها نوید یک تجربه آشپزی بی نظیر را می‌دهد. از جزئیات حکاکی شده‌ای دقیق مانند حروف نمادین “CD” گرفته تا ستاره خوش‌شانس مسیو دیور، هر جنبه‌ای از این شکلات‌ها میراث و نوآوری مترادف با خانه دیور را منعکس می‌کند. مدنویسان می‌گویند فقط شکلات نیستند. آن‌ها آثار هنری هستند برای ادای احترام به ظرافت و برتری مد.
این خوراکی‌های شکلاتی که منحصراً در La Pâtisserie du 30 Montaigne موجود است، شما را به لذت بردن از تجمل و پیچیدگی دعوت می‌کند.
مجموعه ۲۰۲۴ delizie di Pasqua di Dior بیانی عالی از تلفیقی بین هنر زندگی، اشتیاق به غذای کریستین دیور و مد آلتا است که به prelibatezze di cocolato تبدیل شده است.

دکمه-شکلاتی

به اشتراک گذاری

دسته‌بندی: برند, خوردنی‌هابرچسب‌ها: , , , بازدیدها: 159
تاریخ انتشار:18 فروردین, 1403

دیدگاه خود را بنویسید

4 + 10 =