مایکل جکسون عجیب‌ترین فرد معروف شده بوده و است. زندگی او آنقدر حاشیه دارد و داشته که نمی‌توان از آن گذشت. شما از ما خواستید تا با هم مروری روی زندگی او داشته باشیم.

در سال ۲۰۰۳، مایکل جکسون اعتراف کرد که آرزوی اصلی او رفتن به سوپرمارکت و برداشتن سبدی پر از مواد غذایی، مانند یک فرد معمولی بود. او که از کودکی ستاره بود، هیچ تجربه‌ای از زندگی در جامعه، میان مردم و دغدغه‌های روزمره نداشت. دوست جکسون، صاحب فروشگاه‌های زنجیره‌ای، به خواننده پیشنهاد کرد که یکی از سوپرمارکت‌ها را ببندد و از این تجربه تقلید کند. کارمندانی که خود را به عنوان مشتری نشان می‌دادند از کنار مایکل گذشتند تا توهم «زندگی عادی» را ایجاد کنند. سعی کنید میزان ناامیدی و ناراحتی او را در واقعیت احساس کنید. او از کودکی به یک ماشین پولساز تبدیل شد، اما هرگز کودکی نداشت.

کودکی مایکل جکسون

آمار می‌گوید: Thriller از نظر تجاری موفق‌ترین آلبوم تاریخ است، Moonwalk محبوب‌ترین رقص در تمام شوهای استعدادیابی و اساس هر رقصنده‌ای است، تصویر مایکل از نظر شناخت حتی از مرلین مونرو در جهان جلوتر است و غیرممکن است؛ بیوگرافی او را بدون اشک بخوانیم.

جامعه‌ای که با آهنگ‌های جکسون بزرگ شده است، یعنی همه ما، اتهامات هنرمند مبنی بر پدوفیلیا را به‌عنوان یک آسیب تجربه می‌کنیم. همه حاضر نیستند از کدهای فرهنگی که در واقع ما را شکل داده‌اند جدا شوند.

علیرغم این واقعیت که جکسون هر بار در دادگاه تبرئه می‌شد، شنود FBI برای سال‌ها حتی یک مدرک پیدا نکرد و تقریباً هر نماینده دادستانی یک اخاذگر بود، میلیون‌ها نفر هنوز نمی‌توانند بی‌گناهی جکسون را باور کنند. چون از بیرون ارتباطش با بچه‌ها واقعا خیلی عجیب به نظر می‌رسید. مرد بزرگسالی که عاشق بازی‌های کودکانه بود، نه تنها با بچه‌ها می‌خوابید، بلکه آن‌ها را دعوت می‌کرد تا در خانه خود با خانواده خود زندگی کنند! آن‌ها را به تور می‌برد و زندگی آن‌ها را با هدایایی پر می‌کرد. مزرعه بزرگ Neverland Ranch در واقع یک پارک کودکان بود که بر اساس داستان پیتر پن ساخته شده بود. پسری که هرگز بزرگ نمی‌شود. بسیاری در مورد انحراف صحبت کردند در حالی که یک ویژگی ادراک جهان، جایی که امتناع از بزرگ شدن به دلیل فقدان کودکی و تورهای مداوم با یک پدر سادیست بود.

جکسون پس از تبدیل شدن به ستاره اصلی جهان، میلیون‌ها دلار درآمد، می‌توانست تمام سرگرمی‌های دنیا را بپردازد، اما در تمام طول روز مشتاقانه کارتون‌ها را تماشا می‌کرد و در جمع بچه‌هایی که به اندازه کافی بزرگ بودند که پسران او شوند، بازی می‌کرد.

با توانایی‌های مایکل، می‌توانید هر کاری که می‌خواهید انجام دهید. حتی آن چیزی که او به آن متهم شده بود. بسیاری از افراد بسیار ثروتمند و قدرتمند به غیر اخلاقی‌ترین سرگرمی‌ها دسترسی دارند. اما این هرگز به اطلاع عموم نمی‌رسد. مایکل عشق خود را به کودکان پنهان نمی‌کرد. موافقم، بسیار عجیب است که انبوهی از کودکان را زیر اسلحه‌های دوربین به خانه خود بکشید، با آن‌ها برای مجلات ژست بگیرید، اتاق‌هایی را در خانه خود برای والدین آن‌ها اختصاص دهید- همه اینها به خاطر یک اشتیاق ویرانگر. آنقدر ناامن است که باید دیوانه باشی. مایکل در مصاحبه‌ای با اد بردلی، در پاسخ به این سوال که «آیا طبیعی است که یک مرد ۴۵ ساله با فرزندش در اتاقش بخوابد»، پاسخ داد: «البته!» انگار از صمیم قلب معتقد بود که این کار درست است. اگر چه اگر چنین بازی‌هایی را شکار می‌کنید بهتر است چنین چیزهایی را تبلیغ نکنید.

سه نفر از چهار مادر پسری که جکسون را متهم به آزار و اذیت کردند، خودشان شروع به تماس با او کردند. آن‌ها نامه نوشتند، فیلم‌هایی از رقص فرزندانشان ارسال کردند و خانواده رابسون حتی از استرالیا به کالیفرنیا نقل مکان کردند تا به بت خود نزدیک شوند. اصل اساسی والدین – هیچ کس، حتی معتبرترین و جذاب‌ترین فرد، نباید در یک تخت با فرزند شما بخوابد- در آن زمان برای آن‌ها واضح نبود.

ادامه دارد

به اشتراک گذاری

دسته‌بندی: موسیقیبرچسب‌ها: , بازدیدها: 11521
تاریخ انتشار:26 خرداد, 1403

دیدگاه خود را بنویسید

19 − چهار =