بوم اند مرسیه برای خوشحالی طرفدارانش حس زیبایی‌شناسی را این‌گونه تعریف می‌کند.

از دیرباز چینی‌ها خرافات عجیبی در مورد سال‌ها و گردش ماه و خورشید داشته‌اند. امروزه بسیاری این استدلالات را بر پایه واقعیت بیان می‌کنند. بوم اند مرسیه برای ادای احترام به این سنت دست‌به‌کار شده است. بوم اند مرسیه سال نو چینی را در تاریخ 22 ژانویه 2023 به صدا در خواهد آورد. برای پیوستن به این جشن‌ها، Baume & Mercier نسخه ویژه‌ای از مجموعه Riviera را منتشر می‌کند؛ با نام خرگوش سال نو چینی!

بوم اند مرسیه مدل Riviera را به همین مناسبت، با طراحی نمادین بر روی این ساعت شیک اسپرت و با استفاده از نمادهای سنتی چینی برای شانس، خوشبختی و رفاه مزین کرده است.

این دوازده ضلع برگرفته از چرخه دوازده‌ساله تقویم چینی است

در تقویم چینی، سال نو با اولین روز از اولین ماه تقویم قمری مطابقت دارد که هم بر اساس چرخه سالانه خورشیدی و هم بر اساس چرخه ماه است. همیشه این رخداد در یک روز از هلال بین 21 ژانویه تا 20 فوریه اتفاق می‌افتد. جشنواره بهار امسال که سال خرگوش است، در 22 ژانویه 2023 افتتاح می‌شود که در 9 فوریه 2024 با شب سال نو قمری به پایان می‌رسد. بر اساس مشاهدات کیهان و اندازه‌گیری زمان در چین باستان، و از جنبه‌های طالع‌بینی و نجوم، تقویم چینی از یک چرخه دوازده‌ساله تشکیل شده است که هرسال هم از دوازده چرخه ماه تشکیل شده است.

Baume-&-Mercier

ریویرا خرگوش سال نو چینی را به زیبایی منعکس می‌کند؛ دوازده ضلع آن، که نماد مجموعه است، با دوازده ساعت روی صفحه مطابقت دارد. در فولاد ضدزنگ صیقلی با قطر 42 میلی‌متر، و بدنه پررنگ آن به‌ویژه با کنتراست مشخص قاب فولادی ضدزنگ صیقلی که با چهار پیچ در فولاد سندبلاست در کنار صفحه یاقوت کبود خاکستری دودی بسته شده است، خودنمایی می‌کند. این جلوه زیبایی با یک کریستال یاقوت کبود مقاوم در برابر خراش با پوشش ضد تابش در هر دو طرف محافظت می‌شود. این ساعت به اعداد رومی با روکش طلا و عقربه‌های فولادی با روکش طلا 5N برجسته شده است.

ادای احترام به خرگوش، علامت زودیاک چینی در سال 2023

هر یک از دوازده سال تقویم چینی به طور سنتی توسط یک حیوان و یک عنصر نشان داده می‌شود. سال 2023 سال خرگوش آبی است. شعار سال نو شانس و خوشبختی است؛ به گفته چینی‌ها، خرگوش شانس می‌آورد و هر روز با شماست. این پیام بسیار اطمینان‌بخش است. خرگوش در ساعت 8 روی صفحه ریویرا ظاهر می‌شود، زیرا عدد 8 نشان‌دهنده شانس و سعادت است.

سال-نو-چینی و ساعت بوم اند مرسیه

همچنین قاب دوازده ‌ضلعی پشت را تزئین می‌کند. این مجموعه پرجنب‌وجوش زیبایی زمان و انتظار برای سال جدید را به تصویر می‌کشد و درعین‌حال روح آزاد و شادی زندگی مجموعه Riviera را بیان می‌کند. تاریخچه خرگوش در بین چینی‌ها به 1600 سال قبل بازمی‌گردد و دارای مفاهیم فرهنگی گسترده‌ای است. چینی‌ها به دلیل ماهیت پایدار آن، این سمبل را نماد خوش‌شانسی می‌دانند و آن را نوید یک جریان مداوم رفاه و شادی می‌دانند.

قرمز و طلایی، رنگ‌های نمادین

دورنگ طلایی و قرمز تزئین‌کننده این مسافرت و گردشگری هستند. در این ادای احترام به سال نو چینی، نسخه Riviera China New Year – Rabbit با رنگ طلایی و قرمز مزین شده است. دورنگ خاص که چینی‌ها آن را با شادی تداعی می‌کنند. اعداد رومی و عقربه‌ها در ساعت به رنگ طلایی برای بیان وضعیت، موفقیت و ثروت است. در همین حال، رنگ قرمز نماد جشن، شادی و صلح است. خط قرمز ظریفی که در امتداد تاج هشت ضلعی آزاد قرار دارد و با نشان نمادین Baume & Mercier Phi مهر شده است، انتقال خرگوش قرمز در پشت کیس، بند اضافی لاستیکی قرمز همراه با ساعت همگی تداعی‌کننده آرزوهایی است که چینی‌ها دوست دارند در ابتدای هرسال پای عزیزان خود بکنند.

Riviera نسخه ویژه

بند قابل تعویض ساعت بوم اند مرسیه

بند یکپارچه خرگوش سال نو چینی ریویرا از جنس فولاد ضدزنگ صیقلی و روکش شده با ساتن، دارای سه ردیف و یک گیره تاشو سه گانه با قطعات فشاری امنیتی است. یک سیستم قابل تعویض بسیار راحت و قوی امکان تعویض بند را بدون نیاز به ابزار و جایگزینی با بند اضافی در لاستیک قرمز دانه دار و ساتن مجهز به این دستگاه را ممکن می‌سازد. این ساعت جدید خلاقیت فراوان مجموعه Riviera را که از زمان عرضه آن در سال 1973 نمونه‌ای از حس تخیلی ساعت‌های طراحان است، بیشتر می‌کند.

ساعت-شیک-اسپرت-بوم-اند-مرسیه

به اشتراک گذاری

دسته‌بندی: آکسسوریبرچسب‌ها: , , بازدیدها: 527
تاریخ انتشار:20 دی, 1401

دیدگاه خود را بنویسید

1 × دو =